Keiko Vrzala

Dovoľte mi, aby som sa vám predstavila. Volám sa Keiko Vrzala. Narodila som sa a vyrástla som v Japonsku.

Od útleho detstva rada maľujem. Na univerzite som študovala maľbu, a po ukončení fakulty som vyučovala maľovanie na strednej škole.

Vystavovala som obrazy v Japonsku a vo Francúzsku.  

 

V tvorbe kombinujem techniky maľby akrylovými farbami a kreslenia farebnými ceruzkami. Maľujem prírodu, portréty, zvieratá, čokoľvek, ale uprednostňujem japonský štýl (japonské čerešňové kvety, tradičné oblečenie, chrámy, staré mestá, atď.).

Keď sa zahľadím na tradičné japonské objekty, cítim silnú nostalgiu. Všetko tradičné japonské má schopnosť očariť ľudí, pretože Japonsko má jedinečnú kultúru "Wabi", "Sabi".

"Wabi" poukazuje na krásu ktorá pochádza z jednoduchosti. "Sabi" predstavuje krásu alebo pokoj, ktorý prichádza s vekom.

Mojím cieľom je prejaviť tieto dva kultúrne aspekty maľbou, a zároveň je pre mňa najdôležitejšie užiť si maľovanie z hĺbky srdca.

 

 

Copyright © 2023 K.S.V.B.A. www.ksvba.sk  Všetky práva vyhradné

 

 

 

 

 

 KLUB SLOVENSKÝCH VÝTVARNÍKOV BEAUTIFUL ART

Web: www.ksvba.sk

Instagram: ksvba.sk

E-mail: ksvba@gmail.com

Tel.: 0944033123, 0904 333 202

© Klub Slovenských výtvarníkov Beautiful Art 2021. Všetky práva na texty a foto materiál uvedené na tejto stránke sú výhradným duševným a autorským vlastníctvom Didier Le Mar © a spoločnosti BEAUTIFUL ART s.r.o. .