PhDr.Alenka Končálová

Prajem pekny a pozitívny den všetkým. Rada by som sa predstavila. Volám sa Alenka Končálová a som študentkou súkromných výtvarných hodín pod taktovkou profesionálneho umelca Didier Le Mar ©. Vďaka súkromným hodinám od BEAUTIFUL ART gallery sa môžem neustále zdokonaľovať v kreslení a maľovaní a robiť to, čo ma napĺňa a robí šťastnou. 
 
 
 
 
Určitý talent k výtvarnému umeniu som mala prakticky od detstva. V rodine som nemala nikoho, kto by tuto vášeň so mnou zdieľal. Vyštudovala som a pracujem v zdravotníckom sektore. Pred nejakým časom som sa opäť dostala ku kresleniu a kontaktovala umelca Didier Le Mar, ktorý vo mne našiel talent a potenciál. Vďaka súkromným hodinám som v sebe našla pokoj, pohodu a radosť, ktorú mi umenie prináša. 
V mojej tvorbe dávam prednosť ilustračným kresbám. 
Milujem život ako taký len preto, ze sa stal a pre jeho samotnú existenciu ako takú. Nachádzam radosť v zvieracej ríši. Myslím, ze zvieratá nám často podvedome ukazujú ako žiť vyrovnejší život. Stačí sa len zastaviť a pozorovať ich výnimočnosť. 
Z každého môjho diela mám obrovsku radosť a dávam do všetkých kus seba a svojej duše, a tak je moja tvorba autentická.
Rada kombinujem ceruzku s farbičkami, ale ale aj akvarelom. Zbožňujem farby, ich výraz aj atmosféru, ktorú tvoria. Pri každom diele ich s citom a určitým zámerom používam. 
Snažím sa aby moje diela pôsobili snovo, milo, nežne a pohodovo. Som šťastná, keď každý môj obraz vyčarí ľuďom úsmev na tvári. 
Pri tvorbe uprednostňujem ticho, kedy sa viem lepšie naladiť sama na seba a počúvať svoj vnútorný hlas, čo a ako chce dostať na papier. 
Tak ako pri umení kvitne moja duša, tak sa vyvíjajú aj moje diela. 

 https://www.beautifulartgrandgallery.com/clanky/89-alena-koncalova-je-mi-blizky-romanticky-a-jemny-styl-kresby-milujem-farby-ich-dynamiku-a-atmosferu-ktora-ma-velmi-upokojuje

 

 

 

Copyright © 2023 K.S.V.B.A. www.ksvba.sk  Všetky práva vyhradné

 

 

 

 

 

 KLUB SLOVENSKÝCH VÝTVARNÍKOV BEAUTIFUL ART

Web: www.ksvba.sk

Instagram: ksvba.sk

E-mail: ksvba@gmail.com

Tel.: 0944033123, 0904 333 202

© Klub Slovenských výtvarníkov Beautiful Art 2021. Všetky práva na texty a foto materiál uvedené na tejto stránke sú výhradným duševným a autorským vlastníctvom Didier Le Mar © a spoločnosti BEAUTIFUL ART s.r.o. .