Ivana Flaškárová

Dovoľte mi aby som sa vám predstavila. Volám sa Ivana Flaškárová. Maľovať som začala keď som bola ešte maličká. Väčšinou som kreslila výlety v prírode s mojou rodinou, zaznamenávala som si najkrajšie momenty práve takto na papieri. Takže od detstva som mala rada prírodu, krajinky a maľovanie. Som úspešnou absolventkou súkromných výtvarných hodín od BEAUTFUL ART gallery.

 Môj ocko mi vždy vravieval, že v prírode si človek dokáže vyčistiť hlavu. Keď som bola smutná, alebo nahnevaná, šla som sa prejsť a objavovať krásu lesov a strácať sa myšlienkami v speve vtákov. Veľmi som si však vtedy neuvedomovala, aká je to vzácnosť, až kým som sa nepresťahovala za prácou a láskou na nížiny. V mojich obrazoch sa snažím práve zaznamenať krásu a pokoj, ktoré mi príroda vždy poskytovala. Snažím sa zachytávať krajinky tak, ako ich ja vnímam svojimi očami, magické a plné farieb. Teraz sa na hory dostanem len zriedka a plátno je mojím oknom do týchto nádherných, pokojných svetov. Chcem ľuďom ukázať, aká krása sa skrýva v prírode, v horách, v lesoch, na čistinke pri potoku, aby aj oni pocítili pokoj a energiu, hoc len skrze maľby. Celá moja práca začala naberať úplne iný smer, keď som sa začala zdokonaľovať vo výtvarných prejavoch na súkromných hodinách, pod vedením umelca Didier Le Mar ©. Ten presne poukázal na moje vnútorné pocity a vysvetlil mi, na čo sa mám presne zamerať, aby samotná príroda, ktorú stvárňujem začala vyzerať tak, ako ju cítim. Nie je jednoduché zachytiť pri maľovaní tu atmosféru, ktorá ma očarila. Ten magický čas, ktorý niekedy trvá len 30 minút, je potrebné využiť, plne sa sústrediť a do diela dať čo najviac. Tým, že sa stále učím, chápem, že ak chcem dielo vytvoriť čo najdokonalejšie, je nutné pri ňom stráviť aj dostatočný čas, čo sa aj snažím, dielo neuponáhľať. Presne tak, ako mi vysvetlil môj lektor, umelec Didier Le Mar ©. Dobré dielo potrebuje dostatočne množstvo času a lásky, inak to nebude úplne ono. Ďalším mojím cieľom je maľovať priamo v prírode. Vytvoriť diela, ktoré zachytím v ten daný moment. No k tomu ešte len príde, pretože sa ešte zdokonaľujem. Príroda je to najkrajšie na svete a ja sa veľmi teším, že ju môžem maľovať.

 

K.S.V.B.A Vám ponúka  zaujímavý rozhovor s Ivanou Flaškárovou  ktorý nájdete práve tu: https://beautifulartgrandgallery.com/clanky/33-l

 

 

Copyright © 2021 K.S.V.B.A. www.ksvba.sk

 

 

 

 

 

 KLUB SLOVENSKÝCH VÝTVARNÍKOV BEAUTIFUL ART

Web: www.ksvba.sk

Instagram: ksvba.sk

E-mail: ksvba@gmail.com

Tel.: 0944033123, 0904 333 202

© Klub Slovenských výtvarníkov Beautiful Art 2021. Všetky práva na texty a foto materiál uvedené na tejto stránke sú výhradným duševným a autorským vlastníctvom Didier Le Mar © a spoločnosti BEAUTIFUL ART s.r.o. .